skip to Main Content

Menopauzė

Menopauzė yra terminas, reiškiantis mėnesinių pabaigą. Kai moteriai 12 mėnesių iš eilės nevyko mėnesinės ir nėra nustatyta jokių kitų biologinių ar fiziologinių priežasčių, tai laikoma menopauze.

Natūralios menopauzės laikas skiriasi. Ji gali prasidėti vos 30-ies (priešlaikinė menopauzė) ir net 60-aisiais metais. Vakarų pasaulyje vidutinis amžius šiuo metu yra 51 metai.

Daugumai moterų prieš menopauzę pasireikš karščio priepuoliai – staigus šilumos pojūtis, plintantis viršutine kūno dalimi, dažnai kartu su paraudimu ir prakaitavimu. Karščio priepuolių intensyvumas skiriasi nuo silpno iki labai stipraus. Kai kurioms moterims karščio priepuoliai pasireiškia tik retkarčiais ir smarkiai netrukdo, kitoms įvyksta po 20 per dieną ir kelia diskomfortą, trukdo ir kelia gėdą.
Nors karščio priepuoliai yra dažnas trikdantis simptomas ir dažnai ieškoma jo sprendimų, svarbu suprasti, kad menopauzė yra daug platesnis reiškinys, deja, daugybei moterų lemiantis smarkų gyvenimo kokybės suprastėjimą.

Dažniausi menopauzės simptomai yra:

Simptomai prieš menopauzę ar jai prasidėjus pasireiškia ne visoms moterims. Kita vertus, jei moteriai per operaciją pašalinta gimda ir abi kiaušidės, jai iškart prasidės menopauzė be jokios pereinamosios fazės, ir didelė tikimybė, kad jai iškart prasidės karščio priepuoliai arba kiti menopauzės požymiai ir simptomai, kurie gali būti sunkūs, nes hormonų pokyčiai įvyksta staigiai, o ne per kelerius metus.
Kai kurie simptomai gali trukti nuo kelių mėnesių iki kelerių metų po paskutinių mėnesinių arba tęstis daugybę metų.

Vartodamos Femarelle® energinga, galite išvengti šių rūpesčių ir gyventi įprastą gyvenimą.

Back To Top